Xiaomi Mix Flip ve Mix Fold 4’un çıkış tarihleri netleşti

Xiaomi’nin yeni nesil katlanabilir akıllı telefonları Mix Fold 4 ve Mix Flip‘in bu yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Yeni bir sızıntıya göre, her iki model de Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle gelecek ve kamera özellikleri oldukça iddialı olacak. Duyumcu Digital Chat Station’un Weibo’da paylaştığı bilgilere göre, Mix Fold 4 ve Mix Flip 50 megapiksel ana kamera ve telefoto sensöre sahip olacak. Mix Fold 4’te ayrıca 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 10 megapiksel 5x zoom özellikli periskop telefoto sensör bulunacak. Bu cihazın ayrıca bir IP derecelendirmesine sahip olması ve kablosuz şarjı desteklemesi bekleniyor.

Önceki duyumlara göre, Mix Fold 4 sadece Çin pazarında satışa sunulacakken, Mix Flip’in Çin dışında, Hindistan ve Japonya hariç, diğer küresel pazarlarda da piyasaya çıkması bekleniyor. Mix Fold 4’ün 100W hızlı şarj destekli 5.000 mAh bataryası olacakken, Mix Flip’in 1.5K çözünürlüklü ana ekrana sahip olacağı bildirildi.

Xiaomi Mix Flip ve Mix Fold 4’un çıkış tarihleri netleşti

Mix Fold 4 ve Mix Flip’in her ikisi de hafif tasarımı ve güçlü kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Mix Fold 4‘ün ana kamerası 1/1.55 inç sensör ve optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip olacak, Mix Flip ise Omnivision OV60A 2x telefoto sensörüyle 1/2.8 inç boyutlarında bir kamera kullanacak. Bu özellikler, kullanıcıların yüksek kaliteli fotoğraflar çekmesini sağlayacak.

Bu yeni modellerin Xiaomi‘nin önceki katlanabilir telefonlarıyla benzer bir çıkış takvimine sahip olması bekleniyor. Mix Fold 3, Ağustos 2023’te tanıtılmıştı, bu nedenle Mix Fold 4 ve Mix Flip’in de benzer bir zaman diliminde tanıtılması muhtemel görünüyor. Xiaomi, katlanabilir telefon pazarındaki rekabetini bu yeni modellerle artırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x