Selahattin Demirtaş bu kez sessiz… Avukatlarından seçim yalanlaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatları, Demirtaş’ın yerel seçim öncesi DEM Parti’ye mektup gönderdiği iddiasını yalanladı. Avukatlar, sosyal medyadan yaptıkları yazılı açıklamada, “bu tür uydurma haberlere itibar edilmemesini” söyledi.

2016’dan beri Edirne F Tipi Cezaevi’nde olan Selahattin Demirtaş cephesinden, “Yerel seçime müdahale için DEM Parti Genel Merkezi’ne mektup yazdı” iddiasına yanıt geldi.

Demirtaş Savunma Grubu adına yapılan ve avukatlarının sosyal medyadan paylaştığı açıklama şöyle:

“Müvekkilimiz sayın Selahattin Demirtaş’ın DEM Parti Genel Merkezi’ne seçime ilişkin bir mektup ilettiği haberleri tümüyle uydurmadır.

Avukatları ve DEM Parti Genel Merkezi’ni zan altında bırakan bu tür uydurma haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz.”

2019 SEÇİMLERİNDE İMAMOĞLU’NU DESTEKLEDİ

2019 yerel seçimleri öncesi Selahattin Demirtaş’ın Twitter’daki sosyal medya hesabından sıralı paylaşımlar yapıldı ve İstanbul seçimlerine ilişkin mesajlar paylaşıldı. Demirtaş “Belirleyici olduğumuzu göstermek için tarihi fırsat” dedi ve İmamoğlu için oy verilmesini istemişti.

İstanbul seçmenine seslenen Demirtaş “Birilerine karşıtlık, düşmanlık yapmak için değil; toplumsal kutuplaşmayı daha da derinleştirmek için değil; kin, intikam, nefret için değil; kişisel çıkar kavgaları için değil; çocuklarımızın aydınlık yarınları için kullanın oyunuzu.” diyerek bunun ‘çoktan seçmeli’ bir seçim olmadığını kaydetti ve İmamoğlu’nun desteklenmesi gerektiğini dile getirmişti.

HDP’nin siyasi tablodan dışlanamayacağını belirten Demirtaş, İmamoğlu’nun söylemlerinin desteklenmesi gerektiğini ve HDP olmadan hiçbir şeyin yeterince güzel olamayacağını belirterek, artık “zorla güzellik olmayacağını birilerinin anlaması gerek” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NA DA AÇIK DESTEK

Cezaevinde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklamıştı.

Demirtaş adına yönetilen Twitter hesabında yapılan bir paylaşımda, “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Allah yolunuzu açık etsin” ifadeleri yer almıştı.

Demirtaş, “Ayrışmayı bitireceğinize, toplumsal barışı sağlayacağınıza, Türkiye’yi refaha, huzura kavuşturacağınıza yürekten inanıyorum” sözleriyle Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini duyurmuştu.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x